Om Kyrkans Tidning

Kontakta oss

Prenumeration Kundservice:

Tel: 08-462 28 50
Epost: prenumeration@kyrkanstidning.se

Redaktionen:

Epost till redaktionen: redaktionen@kyrkanstidning.se
Epost till medarbetare: förnamn.efternamn@kyrkanstidning.se
Webbredaktör: Fredrik Hielscher, 076-778 78 35, fredrik.hielscher@kyrkanstidning.se
Ansvarig utgivare: Inger Wallin, 072-090 28 12
Stf ansvarig utgivare: Brita Häll, 070-418 52 46
Nyhetschef: Kristoffer Morén, 0701937474

Följ oss på Facebook, Twitter och Instagram!

Medarbetare

Medarbetare

Klicka på bilderna för kontaktinformation

Redaktion

Telefon:010-199 34 08

inger.wallin@kyrkanstidning.se

Chefredaktör
Inger Wallin

Telefon:010-199 34 58

barbro.matzols@kyrkanstidning.se

Debattredaktör
Barbro Matzols

Telefon:010-199 34 68

peter.hellstrom@kyrkanstidning.se

Grafisk formgivare
Peter Hellström

Telefon:010-199 34 63

brita.hall@kyrkanstidning.se

Kulturredaktör, fokusredaktör
Brita Häll

Telefon:010-199 34 74

kristoffer.moren@kyrkanstidning.se

Nyhetschef
Kristoffer Morén

Telefon:08-743 65 51

jonas.eek@kyrkanstidning.se

Opinionschef
Jonas Eek

Telefon:010-199 34 80

anki.nord@kyrkanstidning.se

Redigerare
Anki Nord

Telefon:010-199 34 18

pontus.hakansson@kyrkanstidning.se

Reporter
Pontus Håkansson

Telefon:010-199 34 60

cecilia.jaenssonwallander@kyrkanstidning.se

Reporter
Cecilia Jaensson-Wallander

Telefon:010-199 34 52

gudrun.rassjo@kyrkanstidning.se

Reporter
Gudrun Råssjö

Telefon:010-199 34 78

kajsa.soderberg@kyrkanstidning.se

Reporter
Kajsa Söderberg

Telefon:010-199 34 57

lennart.lundberg@krkanstidning.se

Reporter
Lennart Lundberg

Telefon:076-778 78 35

fredrik.hielscher@kyrkanstidning.se

Webbredaktör
Fredrik Hielscher

Annons

Telefon:090-71 15 11

mikael.lindholm@kyrkanstidning.se

Annonsbokning
Mikael Lindholm

Telefon:090- 71 15 12

ola.tallbom@kyrkanstidning.se

Annonsbokning
Ola Tallbom

Telefon:090-71 15 06

andreas.lind@kyrkanstidning.se

Annonsbokning
Andreas Lind

Telefon:090-71 15 18

corina.wiik@kyrkanstidning.se

Annonsbokning
Corina Wiik

Telefon:090-71 15 16

linnea.olsen@kyrkanstidning.se

Annonsbokning
Linnea Olsén

Telefon:090-71 15 08

ingela.karlsson@kyrkanstidning.se

Annonsmottagning
Ingela Karlsson