Tre månader efter starten - så går det för Svenska kyrkans intranät

Intranätet Kornet

"Jag upplever att vi har fått till mer samarbete inom kyrkan på flera nivåer, för att det är lättare i Kornet att se varandras arbete och prata med varandra", säger Liselotte Rogberg, förvaltningsledare på kyrkokansliets kommunikationsavdelningFoto: Gustaf Hellsing, Lennart Lundberg

Det nya intranätet Kornet gör det lättare för Svenska kyrkans anställda att samarbeta med varandra, säger kyrkokansliet. Göteborgs stift tycker att det är viktigare att alla ideella kan se informationen och avstår från Kornet.

eller

Prenumerera!

 

I erbjudandet ingår:

  • Inlogg till kyrkanstidning.se
  • Kyrkans Tidnings pappersupplaga som e-tidning
  • Stort arkiv med tusentals artiklar
  • E-tidningsarkivet med alla tidningar sedan 2009
  • Idé och inspiration